Kiermasz ciast dla Frania Marcinkowskiego

Dnia 07.02.2020 r. po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się kiermasz ciast dla Frania Marcinkowskiego. Zainteresowanych kupnem ciast nie brakowało. To wspaniałe, że są wśród Nas dobrzy ludzie chcący pomagać osobom w potrzebie. Trzymamy mocno kciuki za Naszego Frania.

Czytaj więcej...

Bal Karnawałowy 2020

Dnia 07.02.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, w którym uczestniczyły wszystkie grupy. Imprezę prowadził zespół Seledynek. Było bardzo tanecznie i radośnie. Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte, a w strojach karnawałowych wyglądały przepięknie.

Czytaj więcej...

Konkurs - Konstruowanie gier planszowych 2020

Dnia 04.02.2020 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu - Konstruowanie Gier Planszowych, (DLA DZIECI I RODZICÓW). Lista osób, które zajęły pierwsze trzy miejsca:

  1. Antoni Schmidt
  2. Natan Moskal
  3. Alan Niechciał

Pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie dostały piękne upominki.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka 2020

Jak każdego roku w styczniu gościliśmy w naszym przedszkolu babcie i dziadków. Każda grupa miała święto w innym dniu. W tym roku jako pierwsza grupa, która prezentowała swoje umiejętności wokalno-taneczne i recytatorskie to Motylki 17.01.2020, następnie 20.01.2020 Stokrotki, 21.01.2020 Muchomorki, 22.01.2020 Biedronki, 23.01.2020 Jagódki i uroczystości zakończyła grupa Słoneczka 24.01.2020. A teraz pozostały tylko wspomnienia.

Jasełka 17.12.2019 r.

17.12.2019 r. dzieci z grupy Biedronki wystawiły Jasełka dla wszystkich przedszkolaków zaproszonych gości.

Obiad wigilijny 19.12.2019 r.

19.12.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Obiad Wigilijny. Dzieci najpierw kolędowały, recytowały wiersze, potem zasiadły do obiadu wigilijnego w pięknie przygotowanych salach. Połamały się opłatkiem, złożyły sobie życzenia i były naprawdę szczęśliwe. Wesołych Świąt.

Forum muzyczne 18.12.2019 r.

Dnia 18.12.2019 r. W naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt.Rudolf Czerwononosy w wykonaniu artystów Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia. Bardzo podobało się wszystkim dzieciom, na koniec były gromkie brawa.

„Mikołaj 2019”

Dnia 06.12.2019 r. nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci bardzo czekały na Mikołaja i na prezenty. Radości nie było końca - w podziękowaniu dzieci zaśpiewały piosenki.

Mikołajkowe spotkanie z Panem Burmistrzem 2019

Dnia 04.12.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się Mikołajkowe spotkanie z Panem Burmistrzem i Panią Wiceburmistrz, którzy wręczyli wszystkim dzieciom zabawki i słodycze. Dzieci były bardzo ucieszone i bawiły się przy piosenkach mikołajkowych.

Dzień Pluszowego Misia 2019

25.11.2019 r.odbył się w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Dzieci śpiewały, tańczyły, rozwiązywały zagadki. Niesamowity dzień dla wszystkich dzieci, dzień gdzie królował uśmiech i ogromna radość.

Grupa „Słoneczka” 2019

Dzieci z grupy Słoneczka odwiedziły dzisiaj Dom Pomocy Społecznej Promyk” w Kamiennej. Zaśpiewały piosenki patriotyczne, recytowały wiersze i zatańczyły taniec Polski - Polonez. Na koniec każdemu z podopiecznych podarowały piękne serduszka, własnoręcznie wykonane.

Akademia z okazji święta Niepodległości 2019

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji Święta Niepodległości pt. Wielcy Polacy, w której udział wzięły wszystkie grupy, a Słoneczka pięknie zaprezentowały wiersze i piosenki. Było dużo wzruszeń i piękne podziękowania od Zastępcy Burmistrza Pani Eweliny Moniuszko-Czuczwary. Z okazji Święta Niepodległości nasze przedszkole włączyło się do akcji Szkoła do hymnu i wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11:11 z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „Muchomorki”

30.10.2019 r. w grupie Muchomorki odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W obecności rodziców i dyrekcji dzieci zaprezentowały to czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu - zaśpiewały, zatańczyły oraz wyrecytowały wierszyki. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie oraz symboliczne naznaczenie magiczną kredką przez Panią Dyrektor. Każde dziecko na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, otrzymało medal ze znaczkiem swojej grupy oraz słodką niespodziankę. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem z rodzicami.

Narodowe Forum Muzyczne 2019

Dnia 23.10.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Narodowym Forum Muzycznym - audycji Ognisty Ptak.

Akcja MEN „Szkoła pamięta”

Udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej # Szkoła pamięta. Dzieci uczestniczyły w wycieczkach patriotycznych w naszym mieście, podczas których odwiedziły lokalne miejsca pamięci i zagłębiały ich historię oraz zapalały znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Porządkowały i odwiedzały groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności. Na terenie przedszkola zostały zorganizowane wystawy upamiętniające ważne dla danej społeczności wydarzenia.

Pasowanie w grupie „Motylki” 2019

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Maluchy w obecności Pani Dyrektor i Rodziców zostały włączone w społeczność przedszkolną. Rodziców było wielu, a i wzruszeń nie brakowało. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Pokazały, jak pięknie śpiewają, tańczą i recytują wiersze. Po występie był czas na wspólne świętowanie przy stole i pamiętną fotografię. Uśmiech i radość gościła na twarzach dzieci i rodziców. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się Akademia Przedszkolna z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkie grupy uczestniczyły w tej pięknej uroczystości, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Było bardzo radośnie i przyjemnie. Uroczystość zakończyła się rozdaniem cukierków dla dzieci za piękne występy. Brawo dla dzieci za miło spędzony czas w ten specjalny dla Nauczycieli Dzień.

Spotkanie z Ratownikami Medycznymi 2019

Dnia 11.10.19 r. w naszym przedszkolu, odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi. W spotkaniu udział wzięły: grupa Jagódki i Słoneczka. Dzieci dowiedziały się dużo ważnych wiadomości o pracy ratowników, a także wzięły udział w warsztatach Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Zapraszamy na szarlotkę

4.10.2019 r. dzieci z grupy Słoneczka przygotowywały placek z jabłkami, który zjadły ze smakiem na podwieczorek.